ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9478112
*
nr 947 8112
Spegel
Nyrokoko, 52x58
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2015
kl 19:58:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 23:12:41
1
200 kr
5/3 16:16:04
2
400 kr
6/3 23:34:18
3
300 kr
6/3 23:34:18
2
350 kr (Budbetjänt)
6/3 23:34:34
3
400 kr
6/3 23:34:34
2
400 kr (Budbetjänt)
9/3 16:37:24
4
Vinnande bud
9/3 19:02:20
5
500 kr
9/3 19:02:21
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 947 8112
Spegel
Nyrokoko, 52x58
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 23:12:41 | 1 | 200 kr |
5/3 16:16:04 | 2 | 400 kr |
6/3 23:34:18 | 3 | 300 kr |
6/3 23:34:18 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/3 23:34:34 | 3 | 400 kr |
6/3 23:34:34 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
9/3 16:37:24 | 4 | Vinnande bud |
9/3 19:02:20 | 5 | 500 kr |
9/3 19:02:21 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45